Рецитаторска секција

Рецитаторска секција је један од носилаца културне и јавне делатности школе. Број чланова се мења у току године( прикључују се нови),али увек има 20- так активних. Њени чланови негују леп говор, афирмишу поезију и песнике ( пре свега свог језика), обележавају значајне датуме језика и писма, као и културне историје уопште. Учествују у програмима школе и шире друштвене заједнице. Обележавају: Октобар- месец књиге ,Светскидан поезије,Дан књиге, Дан словенске писмености…Радо посећују књижару “ Реч по реч“, која је и извор нових сазнања . Са својом наставницом откривају у њој нове писце и необичне књиге. Вежбају рецитовање у природи,у Јовановој башти. Мото ово секције је: Проговори да те видим. Само понекад учествују на смотрама рецитатора јер су демотивишуће у сваком смислу. Помрачују сунце нашег рада и радости заједничких уметничких високих циљева којима тежимо.( Руководилац Г. Боранијашевић)